Własny sklep z modą to moje marzenie – oto jak je spełnić

Wszyscy wiemy, że komputery i Internet odgrywają olbrzymią rolę we współczesnym życiu. Wszystkie moje znajome z mojego pokolenia odwiedzają sklepy internetowe z sukienkami damskimi by kupić jakąś fajną kreację na lato. Być może i ty chcesz otworzyć własny sklep w którym sprzedawać będziesz sukienki czy inną odzież damską, ale trzeba zastanowić się, jak taki sklep prowadzić.

Własna witryna internetowa

Każda firma, nie tylko sklep online, w dzisiejszych czasach potrzebuje witryny internetowej. Moda jest niezwykle wizualną branżą, więc musisz mocno polegać na grafice – nie tylko zdjęcia produktów są ważne ale także ładna prezentacja i ikonach. Upewnij się, że twoja witryna www zaprasza do korzystania z niej i jest prosta w użyciu – zwłaszcza że większość osób dziś przegląda internet nie na ekranie komputera ale ogląda sukienki na ekranie telefonu komórkowego. Używaj prostych systemów CMS, takich jak WordPress, bo łatwo jest je rozbudować w przyszłości i są bardzo elastyczne.

Pamiętaj o social media

Żyjemy w epoce social media: Facebook, Twitter, Pinterest … Możesz w ten sposób prezentować swoje kreacje, stąd też opłaca się być wizualną – skupiaj się na witrynach takich jak Pinterest lub Instagram! Pamiętaj, by udostępnić swoim gościom ciekawe propozycje i tematy do konwersacji.

Blog firmowy

Rozważ uruchomienie bloga firmowego. To nie tylko sposób na pozyskiwanie linków, ale także twarz i osobowość, której ufają klienci. Możesz używać bloga jako swojego prywatnego miejsca na plotki, gdzie będziesz dzielić się informacjami o swojej firmie. Możesz też opisać życie firmy – najważniejsze zdarzenia w branży mody, nowe ciuchy dostępne w sklepach lub trendy mody, które cię interesują.

Blogerki modowe

We współczesnym świecie modowe autorytety ustępują miejsca blogerkom modowym. Nabierają one coraz większego wpływu na świat mody – i zdecydowanie na twoje klientki. Przed podjęciem decyzji o tym, czy otworzyć sklep, zapoznaj się z tym, o czym mówią blogerki modowe i jakie trendy są aktywne w blogosferze. Pamiętaj, by wysyłać im próbki i towary w zamian za linki!