Sukienki na lato – jak dobrać sukienkę zależnie od twojej budowy ciała

sukienki

Gdy kobiety znają dobrze własny kształt ciała, mogą w końcu kupić wymarzone sukienki na lato – często nie trzeba szukać promocji. Każdy rodzaj budowy ciała wymaga podążania za pewnymi poradami, które mają na celu podkreślenie twojej urody, przy jednoczesnym podkreślaniu mniej lub bardziej pochlebnych elementów twego piękna. Dlatego prezentujemy porady mające na celu podkreślenie specyfiki kobiecości każdego typu ciała.

Jabłko (V)

Kobiety-jabłka mają większe obszary brzucha i klatki piersiowej, co oznacza że muszą szukać sukienek, które są luźniejsze wokół brzucha, i przez to odwracają uwagę od tego obszaru ciała. Ogólnie rzecz biorąc, sukienki o empirowej talii są świetne w osiągnięciu tego efektu. Warto nosić letnie sukienki damskie z różnymi detalami na piersi lub talii, ponieważ odciągają uwagę z dala od brzucha.

Gruszka (A)

Kobiety w kształcie gruszki mają stosunkowo wąską talię i ramiona, ale za to szerokie biodra i uda. Jest wielu mężczyzn, którym podoba się rozłożysta część ciała, ale zapewne chcesz osiągnąć harmonię. Najważniejsze jest podkreślenie najlepszych aspektów kształtu gruszki – szczupłej talii i zgrabnej góry, odciągając uwagę od większego tyłka. W związku z tym każda letnia sukienka mająca szczegółowe zdobienia w górnej części będzie doskonała, ponieważ skupia uwagę obserwatorów na najlepszych stronach gruszki.

Kolumna (I)

Ponieważ kształty kobiety-kolumny są często smukłe, mogą one bez przeszkód nosić bardziej obcisłe kreacje, które podkreślają kobiece ciało. Niestety, często zdarza się, że sylwetka kolumny będzie bardziej „chłopięca” niż kobieca, co może zniszczyć całą kreację. Dlatego, jeśli nie masz własnej talii, warto ją stworzyć. Noś sukienki na lato z mocnymi akcentami, jak duże pasy, tekstury podkreślające talię, by tak stworzyć złudzenie krągłości.

Klepsydra (X)

Sylwetka klepsydry to wąska talia, duży biust i szerokie biodra. Jest bardzo kobieca, ale wpędza wiele pań w zakłopotanie – nie każda pani o sylwetce klepsydry musi być szczupła, czy zadowolona z dużego biustu. Możesz nie chcieć chwalić się dekoltem. Dlatego poszukaj letnich sukienek, które pokazują dość dużo skóry, ale nie sprawią, że będziesz przytłaczać innych.