Jak przygotować swoją garderobę do przejścia na emeryturę?

Wiem, że ten blog jest nie tylko czytywany przez młode panie, ale także przez bardziej dojrzałe i odpowiedzialne kobiety. Niektóre z was, Drogie Czytelniczki, mogą zbliżać się do wieku emerytalnego. Moja przyjaciółka Mariola z bloga modissimo.pl nie myśli o przejściu na emeryturę, ale już planuje długie wakacje, a wielu czytelników może rozważyć przejście na dostatnią emeryturę. Zastanówmy się więc, jaka moda będzie pasować do tego nowego okresu twojego życia.

Niektórzy twierdzą, że emerytura oznacza, że nigdy nie trzeba będzie już myśleć o modzie i stylu. Inni, którzy muszą wydawać na ubrania ze swoich emerytur, mogą nie być aż tak ostrożni. Mariola mówi, że minęło wiele lat, od czasu kiedy kiedy ktoś wszedł do pokoju i powiedział, że wygląda zjawiskowo. Ale Mariola także ma inne myśli – po dziesięcioleciach spędzonych w hali produkcyjnej i biurze chce znowu móc bawić się ubraniami, poświęcić trochę czasu na samą siebie i dowiedzieć się, że wygląda świetnie. Już nie będzie chodzić do pracy każdego dnia. Znam ją na tyle dobrze, że zdecydowanie będzie elegancka przy każdej okazji.

Oczywiście nie każdy może mieć styl Marioli. Nie ma instrukcji, jak ubierać się w latach emerytalnych, ale istnieje wiele wskazówek, które można wykorzystać do stworzenia szafy na emeryturę. Mariola ma już na karku piąty krzyżyk, ale jak mówi: „Jestem stara, nie martwa”. Jest nadal aktywna i będzie zachowywać aktywność, gdy odejdzie na emeryturę – czy to poprzez blogowanie, podróżowanie czy edukację.

Z tymi wszystkimi zmianami w Twoim życiu szafa wymaga ponownej oceny. Spójrz na swój styl, decyduj, czy chcesz być poważniejsza, czy też stać cię na luz, dodając kilka najważniejszych elementów, o których zawsze marzyłaś. Wymień niektóre z Twoich profesjonalnych ciuchów i przemyśl swój styl. Będziesz chciała kupić kilka mniej lub bardziej oficjalnych sztuk odzieży, aby się zaprezentować, ponieważ nieuchronnie będziesz uważana za autorytet. Zastanów się nad tym i ciesz się dobrze zasłużonym odpoczynkiem!