Obuwie: Dlaczego kobiety mają obsesję na punkcie butów?

obuwie

Najnowsze badania wykazały, że w Europie przeciętna kobieta ma w swoim życiu mniej więcej 100 par butów – a większość z nich nigdy nie zobaczy światła dziennego, nawet te kupione na stronie https://zoio.pl/obuwie. Myślę, że większość z nich jest całkowicie niepraktyczna i przypomina instrumenty średniowiecznej tortury, a nie wygodne, eleganckie obuwie. Obcasy rzeczywiście przypominają szpilki – długie, cienkie i podatne na złamania. Zaś ich paski wrzynają się w skórę, a buty są tak spiczaste, że po dziesięciu minutach chodzenia w nich pojawiają się odciski. Nic dziwnego, że funkcjonuje stereotyp, według którego kobiety często mają obsesję na punkcie butów – ponieważ mogą one być o krok od katastrofy obuwniczej. Bolesne obuwie wydaje się być losem modnej kobiety we współczesnym świecie.

obuwie na półceWięc po co nosić wysokie obcasy? Cóż, sprawiają, że wyglądasz świetnie, i wydłużają optycznie twoje nogi, zwiększając efektywnie twój wzrost. Poprawiają sylwetkę i sprawiają, że nogi są smuklejsze i mogą stworzyć nawet pewnie złudzenie, że straciłaś parę kilogramów. Są eleganckie, urocze, czarowne i faworyzowane przez wszystkie gwiazdy Hollywood na czerwonych dywanach lub pokazach mody.

Właściwie dopasowany but jest oczywiście dopasowany do rozmiaru stopy i podtrzymuje łuk stopy. Ale czym dokładnie jest rozmiar buta? Rozmiar 35 w jednym sklepie może być mniejszy niż w innym. I wszystkie kobiety wiedzą – zwłaszcza mamusie lub przyszłe mamy – że nogi mogą puchnąć w ciągu dnia, a więc lepiej wybrać za duże rozmiary niż za małe. Dlatego staraj się zawsze przymierzyć obuwie, zanim kupisz je. Kupuj też buty w ciągu dnia, nie po pracy, kiedy nogi nieco spuchną – dlatego rzadko kupuję buty online.

Co więcej, jeśli mam wolny dzień, lubię kupować buty jako pierwsza rzecz z ranka. I chcę solidnie przespacerować się w nich przed zakupem, aby zobaczyć, czy nie ocierają się moje stopy i pasują wygodnie, tak że stopa czuje się w nich dogodnie. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz kupić buty online – ale wybierz wiarygodnych sprzedawców, którzy pozwolą ci zwrócić buty, jeśli nie pasują.