Moja moda i moje lenistwo!

Kiedy kończę pracę czuję się bardzo rozleniwiona. Wolałabym usiąść na sofie oglądając mój ulubiony serial niż pójść na imprezę. Mam tendencję do ignorowania budzika i innych przypomnień, po prostu wolę zrelaksować się na mojej pufie i lubię podnosić rzeczy z podłogi przy pomocy stóp. I niestety widzę, że moje lenistwo zdołało się wkręcić w moją szafę. W pełni zajęły ją luźne dżinsy i bluzy – ale wtedy zdaję sobie sprawę, że wygodne nie oznacza atrakcyjnego.

Moda dla mnie zawsze była sposobem na wyrażenie siebie, pokazanie, kim jestem. Mogłabym być leniwa, ale chcę osiągnąć więcej niż „nosić parę spodni, które akurat są czyste w szafie”. W mojej pracy jako fotografki mój wygląd liczy się mniej, ale nadal muszę zwracać na niego uwagę: mój styl powinien być kompetentny, inteligentny i profesjonalny. Tak, tak, musiałam kontrolować mój styl leniwej dziewczyny… choć może nie aż tak bardzo, by zrezygnować z oglądania Once Upon A Time…

Mam teraz skłonność do uporządkowania mojego stroju wieczorem, więc w ten sposób nie muszę szukać czegoś na ostatnią chwilę przed wyjazdem. Tak, to się wcina w mój wolny wieczór i wolny czas – ale za to mogę spać pięć minut dłużej, i uniknąć stresu przeszukiwania szafy! I oczywiście muszę robić pranie dwa razy w tygodniu, zamiast poczekać, aż kosz na pranie się przepełni. Łatwiej jest znaleźć ten zabójczy styl, gdy masz więcej dostępnych opcji, niż po prostu zbierać wszystko, co jest czyste.

Chodzi tu o kompromis. Mogę połączyć elegancję z komfortem – na przykład nosząc kuloty lub spodnie o szerokich nogwkach zamiast luźnych dżinsów. W obu stylach będę czuła się komfortowo, ale takie spodnie wyglądają wspaniale, więc to jest całkowicie najlepsze z obu światów. Całkowicie odrzucam obcasy – dobrze, prawie. Ale jeśli potrzebuję tego zabójczego wyglądu, jadę do pracy w trampkach i zmieniam buty, kiedy tylko dotrę do biura.

Ale mimo tego, że przyłożyłam się do poprawy wyglądu, nadal będę się relaksować w weekend, kiedy założę moje stare dresy, zjem wszystkie ciasteczka, które chcę i przeżywam leniwe życie!