Casualowe spodnie damskie – jeansy nie tylko dla pań!

Wszystkie panie dzisiaj chyba interesuje temat casualowych spodni damskich,  opisywany także przez Krysię z bloga: http://wyjatkowa-szafa.pl. Ale bez względu jak długo unikałybyśmy tego tematu, wreszcie trzeba wspomnieć o jeansach. Początkowo nie były to spodnie damskie, ale męskie. Pierwotnie w dziewiętnastym wieku były to spodnie robocze, dla kowbojów. Nikt nie dopatrywał się w nich piękna, ale gdy zaczęły być popularne na świecie, stały się podstawą mody.

Dzisiaj jeansy są traktowane tak pozytywnie ze względu na swój wygląd, noszą je w zasadzie wszyscy poniżej siedemdziesiątego roku życia. Jeansy to wbrew pozorom bardzo zróżnicowana grupa spodni, dzięki czemu każda kobieta bez względu na figurę i upodobania, może wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Osobiście mam więcej par jeansów niż pozostałych spodni razem wziętych, łącznie z szortami i spodniami do kąpieli.

Nie da się jednak ukryć, że jeansy nie powinny być jedynymi spodniami w naszej szafie. Niestety często tak się dzieje, a przecież mamy wiele wyborów – kombinezony, sukienki, leginsy… dlatego warto się tym zainteresować. Jeansy chyba nigdy nie wyjdą z mody, dlatego warto w nie inwestować, ale przy okazji kolejnych zakupów, warto dostrzec, że istnieją także inne wybory

Tak naprawdę spodnie damskie to nie tylko wąskie jeansy, w które próbujemy się wcisnąć czy te eleganckie wyprasowane na kant, które wkładamy na specjalne okazje, to także jak najbardziej spodnie sportowe – dresy i lekkie ortaliony. Już od dawna tego typu spodnie przestały być brzydkie i nudne. Dzisiaj spodnie damskie w stylu sportowym sprawiają, że kobiety mogą się poczuć niezwykle atrakcyjnie.

Na ogół mamy dwa rodzaje dresów – do ćwiczeń kardio i siłowych. Te pierwsze wykonane są z miękkiej bawełny, te drugie z ortalionu – choć oczywiście ortalionowe dresy są bardzo praktyczne gdy biegamy (kardio) jesienią czy wiosną. Współczesne spodnie są ładnie skrojone, dzięki temu nie musimy się już martwić, że wyglądamy w nich źle i zupełnie niekobieco.

Gdy byłam w szkole, śmiano się z „dresiar”, ponieważ kobiety w dresach nie wyglądały zbyt ciekawie. Teraz istnieją nawet specjalne linie dla kobiet szczupłych, które doskonale podkreślają pośladki i szczupłe nogi, dlatego warto się nimi zainteresować. Okazuje się bowiem, że takie sportowe spodnie damskie mogą wyglądać bardzo dobrze i pokazać atrakcyjność kobiety, dlatego należy je sobie koniecznie zakupić.